  • FC-13A 32.7680KA-A
FC-13A 32.7680KA-A
advertisement
Manufacturer No:
FC-13A 32.7680KA-A
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-FC-13A 32.7680KA-A
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
FC-13A 32.7680KA-A datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FC-13A 32.7680KA-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FC-13A
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70kOhms
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm