  • FBTH1608HL121-T
FBTH1608HL121-T
advertisement
Manufacturer No:
FBTH1608HL121-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-FBTH1608HL121-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
FERRITE BEAD, 0603/1608 (EIA/JIS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FBTH1608HL121-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FB
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    130mOhm
  • Current Rating (Max)
    950mA
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.037 0.95mm