  • FAN2515S27X
FAN2515S27X
advertisement
Manufacturer No:
FAN2515S27X
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-FAN2515S27X
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
FAN2515S27X
Description:
Enable Fixed FAN2515 PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 2998
Step5Bar-code shipping tag
FAN2515S27X
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    FAN2515
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.7V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    75μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 200mA
  • PSRR
    43dB (120Hz)