  • FAN1616AS33X
FAN1616AS33X
advertisement
Manufacturer No:
FAN1616AS33X
HK JDW NO:
598-FAN1616AS33X
Datasheet:
FAN1616AS33X
Quantity:
In Stock : 9059
Step5Bar-code shipping tag
FAN1616AS33X
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    3.3V
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Quiescent Current
    13mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.2V @ 500mA
  • PSRR
    72dB (120Hz)
  • Reference Voltage
    1.275V
  • Dropout Voltage
    1V
  • Input Bias Current
    4mA