  • FAN1587AT15
FAN1587AT15
advertisement
Manufacturer No:
FAN1587AT15
HK JDW NO:
699-FAN1587AT15
Package:
TO-220-3
Datasheet:
FAN1587AT15
Description:
Converter, Intel Pentium® GTL+ 1.5V NOT APPLICABLE Cel SINGLE Specialized Voltage Regulator 0°C~125°C 3 Pins 3 Terminations TO-220-3
Quantity:
In Stock : 12701
Step5Bar-code shipping tag
FAN1587AT15
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Finish
    TIN
  • Applications
    Converter, Intel Pentium® GTL+
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT APPLICABLE
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT APPLICABLE
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Voltage - Input
    2.4V~12V
  • Voltage - Output
    1.5V
  • Output Voltage 1
    1.5V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    3A