  • FA2016AN 50.0000MF10Z-AG3
FA2016AN 50.0000MF10Z-AG3
advertisement
Manufacturer No:
FA2016AN 50.0000MF10Z-AG3
HK JDW NO:
262-FA2016AN 50.0000MF10Z-AG3
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
FA2016AN 50.0000MF10Z-AG3
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FA2016AN
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    7pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm