  • FA-365 14.31818MC-B
FA-365 14.31818MC-B
advertisement
Manufacturer No:
FA-365 14.31818MC-B
HK JDW NO:
262-FA-365 14.31818MC-B
Description:
FA-365 14.31818MC-B datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
FA-365 14.31818MC-B
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    16pF
  • Frequency Tolerance
    ±100ppm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm