  • FA-238V 14.7456MD-C3
FA-238V 14.7456MD-C3
advertisement
Manufacturer No:
FA-238V 14.7456MD-C3
HK JDW NO:
262-FA-238V 14.7456MD-C3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
FA-238V 14.7456MD-C3 datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
FA-238V 14.7456MD-C3
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    FA-238V
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Frequency
    14.7456MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm