  • FA-238 49.1520MB30X-K5
FA-238 49.1520MB30X-K5
advertisement
Manufacturer No:
FA-238 49.1520MB30X-K5
HK JDW NO:
262-FA-238 49.1520MB30X-K5
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
FA-238 49.1520MB30X-K5
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FA-238
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Frequency
    49.152MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±50ppm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm