  • FA-20H 40.0000MF10V-AS5
FA-20H 40.0000MF10V-AS5
advertisement
Manufacturer No:
FA-20H 40.0000MF10V-AS5
HK JDW NO:
262-FA-20H 40.0000MF10V-AS5
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 40.0000MHZ 8.5PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
FA-20H 40.0000MF10V-AS5
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FA-20H
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    8.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm