  • FA-128 40.0000MF10Z-K3
FA-128 40.0000MF10Z-K3
advertisement
Manufacturer No:
FA-128 40.0000MF10Z-K3
HK JDW NO:
262-FA-128 40.0000MF10Z-K3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
FA-128 40.0000MF10Z-K3
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FA-128
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm