  • FA-128 27.0000MF10Z-AC
FA-128 27.0000MF10Z-AC
advertisement
Manufacturer No:
FA-128 27.0000MF10Z-AC
HK JDW NO:
262-FA-128 27.0000MF10Z-AC
Step5Bar-code shipping tag
FA-128 27.0000MF10Z-AC
  • Series
    FA-128
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohms
  • Load Capacitance
    9pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm