  • F971C336MCCHT3
F971C336MCCHT3
advertisement
Manufacturer No:
F971C336MCCHT3
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-F971C336MCCHT3
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
Description:
33μF ±20% 1.1Ohm Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
F971C336MCCHT3
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    F97-HT3
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Automotive, High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 135°C
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.106 2.70mm