  • F881BB103M300C
F881BB103M300C
advertisement
Manufacturer No:
F881BB103M300C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F881BB103M300C
Package:
Datasheet:
F881BB103M300C
Description:
Cap Film Suppression Y2 0.01uF 1000VDC/300VAC PP 20% (18 X 4 X 10mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 110°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F881BB103M300C
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    EMI Suppression
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    1000VDC|300VAC