  • F872AE222J480C
F872AE222J480C
advertisement
Manufacturer No:
F872AE222J480C
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-F872AE222J480C
Package:
Datasheet:
F872AE222J480C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F872AE222J480C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    0.0022uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    10
  • Suppression Class
    X1
  • Size (mm)
    13 X 4 X 8
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -40
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    110
  • Product Depth (mm)
    4
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Lead Length (mm)
    4
  • Length Tolerance (mm)
    ±0.5
  • Depth Tolerance (mm)
    ±0.5
  • Height Tolerance (mm)
  • Seated Plane Height (mm)
    8
  • Packaging
    Bag
  • Tolerance
    5%
  • Type
    EMI Suppression
  • Construction
    Wound
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    1000VDC|480VAC