  • F871DM334K330Z
F871DM334K330Z
advertisement
Manufacturer No:
F871DM334K330Z
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-F871DM334K330Z
Package:
Datasheet:
F871DM334K330Z
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F871DM334K330Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.33uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    22.5
  • Suppression Class
    X1
  • Size (mm)
    26 X 9 X 18.5
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -40
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    110
  • Product Depth (mm)
    9
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Lead Length (mm)
    4
  • Seated Plane Height (mm)
    18.5
  • Packaging
    Pizza
  • Tolerance
    10%
  • Type
    EMI Suppression
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    800VDC|330VAC