  • F863DV155K310Z
F863DV155K310Z
advertisement
Manufacturer No:
F863DV155K310Z
HK JDW NO:
417-F863DV155K310Z
Description:
F863 1.5μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 400
Step5Bar-code shipping tag
F863DV155K310Z
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.512W 26.50mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.870 22.10mm