  • F840BE104M300A
F840BE104M300A
advertisement
Manufacturer No:
F840BE104M300A
HK JDW NO:
417-F840BE104M300A
Description:
100nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F840BE104M300A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Depth
    5.5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    18mm