  • F840AK473M300L
F840AK473M300L
advertisement
Manufacturer No:
F840AK473M300L
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F840AK473M300L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
47nF Film Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
F840AK473M300L
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    13mm