  • F720RM225M275C
F720RM225M275C
advertisement
Manufacturer No:
F720RM225M275C
HK JDW NO:
417-F720RM225M275C
Description:
2.2μF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F720RM225M275C
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Depth
    19mm
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    275V
  • Height
    36mm
  • Length
    41mm