  • F720FM684K300C
F720FM684K300C
advertisement
Manufacturer No:
F720FM684K300C
HK JDW NO:
417-F720FM684K300C
Description:
PHE820E 680nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F720FM684K300C
    Radial
  • Series
    PHE820E
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    Bulk
  • Depth
    14.5mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Height
    24.5mm
  • Length
    31.5mm