  • F720FG474M275C
F720FG474M275C
advertisement
Manufacturer No:
F720FG474M275C
HK JDW NO:
417-F720FG474M275C
Description:
470nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F720FG474M275C
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    SAFTEY CLASS: X2
  • Capacitance
    470nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    11.5mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    760V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    275V
  • Height
    22.5mm
  • Length
    31.5mm