  • F6V1.50TB25
F6V1.50TB25
advertisement
Manufacturer No:
F6V1.50TB25
Manufacturer:
Techflex
HK JDW NO:
775-F6V1.50TB25
Package:
Datasheet:
F6V1.50TB25
Description:
SELF WRAP 1.5" X 25' BLACK/WHITE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F6V1.50TB25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material
    Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
  • Operating Temperature
    -70°C~125°C
  • Series
    F6® Woven Wrap FR
  • Feature
    Clean Cut, White Tracer
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Self Wrap
  • Color
    Black
  • Type Attributes
    Split Flexible Tube
  • Abrasion Protection
    Abrasion Resistant
  • Heat Protection
    Flame Retardant
  • Diameter
    38.1mm
  • Length
    25.00' 7.62m
  • Wall Thickness
    0.027 0.69mm
  • Diameter - Inside, Non-Expanded
    1.500 (38.10mm)