  • F6N1.50BK10
F6N1.50BK10
advertisement
Manufacturer No:
F6N1.50BK10
Manufacturer:
Techflex
HK JDW NO:
775-F6N1.50BK10
Package:
Datasheet:
F6N1.50BK10
Description:
SELF WRAP 1.5" X 10' BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F6N1.50BK10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material
    Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
  • Operating Temperature
    -70°C~125°C
  • Series
    F6®
  • Feature
    Chemical Resistant, Clean Cut
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Self Wrap
  • Color
    Black
  • Type Attributes
    Split Flexible Tube
  • Abrasion Protection
    Abrasion and Cut Resistant
  • Diameter
    38.1mm
  • Length
    10.00' 3.05m
  • Wall Thickness
    0.038 0.96mm
  • Diameter - Inside, Non-Expanded
    1.500 (38.10mm)