  • F612JG224K100L
F612JG224K100L
advertisement
Manufacturer No:
F612JG224K100L
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-F612JG224K100L
Package:
Datasheet:
F612JG224K100L
Step5Bar-code shipping tag
F612JG224K100L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Depth (mm)
    3.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.5
  • Seated Plane Height (mm)
    7.5(Max)
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Stacked
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    100VDC|63VAC
  • Product Length (mm)
    7.2(Max)
  • Product Height (mm)
    7.5(Max)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    0.22uF