  • F612JG184J100R
F612JG184J100R
advertisement
Manufacturer No:
F612JG184J100R
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-F612JG184J100R
Package:
Datasheet:
F612JG184J100R
Step5Bar-code shipping tag
F612JG184J100R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.18uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    5
  • Size (mm)
    7.2 X 3.5 X 7.5
  • Wire Form
    Straight
  • Temperature Coefficient (ppm/°C)
    400±200
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Depth (mm)
    3.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.5
  • Seated Plane Height (mm)
    7.5(Max)
  • Packaging
    Ammo
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Stacked
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    100VDC|63VAC