  • F601KE104K100CL32K
F601KE104K100CL32K
advertisement
Manufacturer No:
F601KE104K100CL32K
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-F601KE104K100CL32K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F601KE104K100CL32K
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.3
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    0.1uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    7.5
  • Size (mm)
    10 X 2.5 X 6
  • Wire Form
    Straight
  • Temperature Coefficient (ppm/°C)
    400±200
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    2.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Lead Length (mm)
    3.2
  • Seated Plane Height (mm)
    6(Max)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Unconfirmed
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    63VAC|100VDC