  • F601FE185K400C
F601FE185K400C
advertisement
Manufacturer No:
F601FE185K400C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F601FE185K400C
Package:
Datasheet:
F601FE185K400C
Description:
Cap Film 1.8uF 400V PET 10% (31.5 X 10.5 X 20.5mm) Radial 27.5mm 100°C Tray
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F601FE185K400C
    Select All
  • Product Weight (g)
    8
  • Packaging
    Tray
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Unconfirmed
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    400VDC|200VAC