  • F601BL225K063CL60A
F601BL225K063CL60A
advertisement
Manufacturer No:
F601BL225K063CL60A
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F601BL225K063CL60A
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2μF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F601BL225K063CL60A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Lead Pitch
    15mm