  • F601AG102K063C
F601AG102K063C
advertisement
Manufacturer No:
F601AG102K063C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F601AG102K063C
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F601AG102K063C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    13mm