  • F464BE472J2K5C
F464BE472J2K5C
advertisement
Manufacturer No:
F464BE472J2K5C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F464BE472J2K5C
Package:
Datasheet:
F464BE472J2K5C
Description:
Cap Film 0.0047uF 2500V PP 5% (18 X 5.5 X 12.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 105°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F464BE472J2K5C
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse and DC Transient Suppression
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    PP
  • Voltage
    900VAC|2500VDC