  • F463AG102K2K0P
F463AG102K2K0P
advertisement
Manufacturer No:
F463AG102K2K0P
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F463AG102K2K0P
Package:
Datasheet:
F463AG102K2K0P
Description:
Cap Film 0.001uF 2000V PP 10% (13 X 4 X 9mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 105°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F463AG102K2K0P
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse and DC Transient Suppression
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    PP
  • Voltage
    2000VDC|700VAC