  • F462BY473K1K6R
F462BY473K1K6R
advertisement
Manufacturer No:
F462BY473K1K6R
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F462BY473K1K6R
Package:
Datasheet:
F462BY473K1K6R
Description:
Cap Film 0.047uF 1600V PP 10% (18 X 11 X 19mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 105°C Ammo
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F462BY473K1K6R
  • Packaging
    Ammo
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse and DC Transient Suppression
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    PP
  • Voltage
    1600VDC|500VAC