  • F461JG333J160L
F461JG333J160L
advertisement
Manufacturer No:
F461JG333J160L
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F461JG333J160L
Package:
Datasheet:
F461JG333J160L
Description:
Cap Film 0.033uF 160V PP 5% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F461JG333J160L
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse and DC Transient Suppression
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    PP
  • Voltage
    160VDC|90VAC