  • F461BE474F160A
F461BE474F160A
advertisement
Manufacturer No:
F461BE474F160A
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F461BE474F160A
Package:
Datasheet:
F461BE474F160A
Description:
Cap Film 0.47uF 160V PP 1% (18 X 5.5 X 12.5mm) Radial Wound 15mm 105°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F461BE474F160A
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    LTB
  • Type
    Pulse and DC Transient Suppression
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    PP
  • Voltage
    160VDC|90VAC