  • F450KG332J630C
F450KG332J630C
advertisement
Manufacturer No:
F450KG332J630C
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-F450KG332J630C
Package:
Datasheet:
F450KG332J630C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F450KG332J630C
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.5
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    0.0033uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    7.5
  • Size (mm)
    10 X 4 X 8
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Depth (mm)
    4
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Lead Length (mm)
    5
  • Seated Plane Height (mm)
    8
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    PP
  • Voltage
    630VDC|300VAC