  • F450DR104J1K6C
F450DR104J1K6C
advertisement
Manufacturer No:
F450DR104J1K6C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F450DR104J1K6C
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 202
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
F450DR104J1K6C
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 650
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    10.5mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    650V
  • Height
    19mm
  • Length
    26mm