  • F450AP393J630C
F450AP393J630C
advertisement
Manufacturer No:
F450AP393J630C
HK JDW NO:
417-F450AP393J630C
Description:
39nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F450AP393J630C
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300
  • Capacitance
    39nF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Size Code
    5124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Height
    12mm
  • Length
    13mm