  • F450AG332J1K0C
F450AG332J1K0C
advertisement
Manufacturer No:
F450AG332J1K0C
HK JDW NO:
417-F450AG332J1K0C
Description:
3.3nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F450AG332J1K0C
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 600
  • Capacitance
    3.3nF
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    5116
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    600V
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm