  • F448BD102J2K0L
F448BD102J2K0L
advertisement
Manufacturer No:
F448BD102J2K0L
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-F448BD102J2K0L
Package:
Datasheet:
F448BD102J2K0L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F448BD102J2K0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    1.5
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    0.001uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    15
  • Size (mm)
    18 X 5.5 X 10.5
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Depth (mm)
    5.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Lead Length (mm)
    17
  • Seated Plane Height (mm)
    10.5(Max)
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Wound
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    2000VDC|700VAC