  • F426KG223J400C
F426KG223J400C
advertisement
Manufacturer No:
F426KG223J400C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F426KG223J400C
Datasheet:
Description:
22nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 2030
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
F426KG223J400C
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    10mm