  • F426JU224J250C
F426JU224J250C
advertisement
Manufacturer No:
F426JU224J250C
HK JDW NO:
417-F426JU224J250C
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
F426JU224J250C
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Depth
    7.2mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Length
    7.2mm