  • F426FE275J250C
F426FE275J250C
advertisement
Manufacturer No:
F426FE275J250C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F426FE275J250C
Datasheet:
Description:
2.7μF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F426FE275J250C
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.7μF
  • Depth
    10.5mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    31.5mm