  • F426DF105K250C
F426DF105K250C
advertisement
Manufacturer No:
F426DF105K250C
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-F426DF105K250C
Package:
Datasheet:
F426DF105K250C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F426DF105K250C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    3.2
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    1uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    22.5
  • Size (mm)
    26 X 7 X 16.5
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Depth (mm)
    7(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Lead Length (mm)
    6
  • Seated Plane Height (mm)
    16.5(Max)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    250VDC|160VAC