  • F411JH471K400C
F411JH471K400C
advertisement
Manufacturer No:
F411JH471K400C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F411JH471K400C
Package:
Datasheet:
F411JH471K400C
Description:
Cap Film 470pF 400V PP 10% (7.2 X 4.5 X 6mm) Radial 5mm 100°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F411JH471K400C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.3
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse and DC Transient Suppression
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    400VDC|220VAC