  • F4100-184-T2
F4100-184-T2
advertisement
Manufacturer No:
F4100-184-T2
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-F4100-184-T2
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F4100-184-T2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    F4100
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.197W 7.50mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 10 INCH
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    +100ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    15mA
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.2mm x 1.5mm
  • Operating Frequency
    18.4MHz
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm