  • F3SJ-A0870P30
F3SJ-A0870P30
advertisement
Manufacturer No:
F3SJ-A0870P30
HK JDW NO:
607-F3SJ-A0870P30
Package:
Datasheet:
F3SJ-A0870P30
Description:
Safety Light Curtain,30mm Resolution,870 mm Protected Height (Order Cables Sep
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F3SJ-A0870P30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Protective Height
    870mm
  • Number of Beams
    35
  • Beam Pitch
    25mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2007
  • Series
    F3SJ-A
  • Feature
    Blanking, Muting Function
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Protections
    Hand/Arm
  • Detection Capability
    30mm