  • F340Y234730JIM2T0
F340Y234730JIM2T0
advertisement
Manufacturer No:
F340Y234730JIM2T0
HK JDW NO:
886-F340Y234730JIM2T0
Datasheet:
F340Y234730JIM2T0
Description:
F340Y2 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 305V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
F340Y234730JIM2T0
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.276W 26.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.654 16.60mm