  • F340Y233330JFM2B0
F340Y233330JFM2B0
advertisement
Manufacturer No:
F340Y233330JFM2B0
HK JDW NO:
886-F340Y233330JFM2B0
Datasheet:
F340Y233330JFM2B0
Description:
F340Y2 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 305V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
F340Y233330JFM2B0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.276W 17.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.535 13.60mm