  • F340Y232230MF02W0
F340Y232230MF02W0
advertisement
Manufacturer No:
F340Y232230MF02W0
HK JDW NO:
886-F340Y232230MF02W0
Datasheet:
F340Y232230MF02W0
Description:
F340Y2 0.022μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 305V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
F340Y232230MF02W0
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.437 11.10mm